اخبار مرتبط

STATENS SERUM INSTITUT

شرکت (Statens Serum Institut (SSI یکی از بزرگترین موسسات تحقیقاتی دانمارک در بخش بهداشت و سلامت می باشد. این شرکت با هدف مبارزه و جلوگیری از بیماری های عفونی، تهدیدهای بیولوژیکی و اختلالات مادرزادی در سال 1902 در شهر کپنهاگ تاسیس شد. هر ساله با هدف ارتقا و بهبود سلامت از طریق کنترل بیماری و پژوهش، در حدود 400 مقاله علمی توسط محققان این شرکت منتشر می شود. شرکت SSI با تکیه بر نیروی انسانی متخصص و مجرب، تحقیقات بین المللی خود را سطح بالا در دو حوزه اپیدمیولوژی و ساخت انواع واکسن ارائه می دهد. بخش اپیدمیولوژی این موسسه با تحقیقات گسترده و به روز خود جهت نظارت بر بهداشت عمومی دانمارک، نقش مهمی را در کنترل و ردیابی شیوع بیماری های عفونی ایفا می نماید. این موسسه همچنین به ساخت و تولید واکسن هایی از قبیل واکسن BCG علیه بیماری سل، diTeBooster جهت واکسیناسیون مجدد و واکسن VeroPol علیه ویروس غیر فعال بیماری فلج اطفال (IPV) اقدام می نماید.
شرکت SSI از طریق غربالگری نوزادان به تجزیه و تحلیل 17 نوع بیماری مادرزادي خطرناک می پردازد. و در این راستا انواع نشانگرهای زیستی را جهت تشخیص بیماری های مادرزادی و یا خود ایمنی، نظیر بیماری های قلبی، آرتریت و بیماری آلزایمر بررسی می نماید.
SSI همچنین در برگیرنده Danish National Biobank می باشد که در آن بیش از 22 میلیون نمونه های بیولوژیکی، از قبیل سرم، پلاسما، بافی کوت، خون تام و DNA ذخیره شده اند. Danish National Biobank امکان دسترسی به اطلاعات و نمونه های بیولوژیکی را برای محققان سراسر دنیا فراهم می آورد.

خبرنامه